Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: CristiZMartori “service” si “probleme emisii” aprinsi. Apoi revenire de la sine, pe rand
Salut,

Am avut urmatoarea problema: in mers in exterior, la un moment dat s-a aprins martorul “service” (cel rosu cu linie in zig-zag) doar el, fara limitari de viteza sau turatie. Apoi a doua zi dimineata s-a aprins si cel de “emisii” galben, au ramas abii aprinsi vreo zece minute si in mers a disparul cel de “service”, a ramas doar cel de “emisii”. In seara aceleiasi zile, s-a stins si cel din urma, totul e normal acum. N-am avut timp sa ajung la service dar poate sunt colegi care stiu ce poate fi sau au mai patit asa ceva.

Multumesc!
Răspunde
Ai trecut de 20000km de la ultima revizie?

Posibil dilutie ulei peste limită
2012 / 0.9 TCe Laureate B-xxx-xxx

Răspunde
Si chiar si asa, dilutia uleiului si-ar fi revenit?

Am editat si a sters si postul anterior. Spuneam ca fac revizia la 10k. Si acum am vreo 3-4k de la ultima revizie
Răspunde
Am fost in service. Erorile au fost generate de temperatura prea scazuta din filtrul de particole. Cand turbina avea peste 400 grade, in filtru erau 50. La mine s-au smuls mai demult firele din senzor si le-am pus la loc dar se pare ca sunt momente cand nu fac contact cum trebuie
Răspunde

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  probleme cutie viteze 1.5DCI Razvan 2 1,253 22-11-2019, 01:10 PM
Ultimul mesaj: MIHAI CUMP
  Probleme bloc lumini -semnalizator ? ENARU RADU 16 4,223 06-12-2017, 01:55 PM
Ultimul mesaj: Adrian Dancu
  Probleme baterie Gabi Hulea 18 3,682 26-11-2017, 06:52 PM
Ultimul mesaj: t0rquemada

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)