Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: CristiZModificare pozitie butoane incalzire scaune si buton anulare senzori parcare
Nu mi-au placut deloc butoanele de la incalzirea in scaune, pozitionarea lor si faptul ca nu au martor. Asa ca le-am schimbat pozitia si le-am inlocuit cu unele de Megane 2. Ca sa se potriveasca, a trebuit schimbata si consola aia are are pe ea si butonul de 4x4.

[Imagine: c4a1cedbc3ea549ffcd58d082dda3c6d.jpg]

Am mutat inlocuit si butonul de anulare a senzorilor de parcare cu unul tot de Megane 2, in locul din stanga unde a fost butonul de incalzire.

[Imagine: b0c1a157f97285f67dca4df1a4f11c43.jpg]

Operatiunea nu e chiar simpla pentru ca ambele butoane trebuie modificate. Cele de incalzire scaune de Megane sunt pentru comanda pe minus iar cele de Duster sunt pe plus si trebuie inlocuite becurile cu leduri. Iar ledul de confirmare a butonului de la senzorii de parcare se aprinde putin si cand n-ar trebui si trebuie inseriat pe led un zener

[Imagine: 5e8df67260b4c82f68e1af558275b105.jpg]

Si cam asa se vad pe intuneric

[Imagine: 79adb1fe26f71ef40ecada554c62c122.jpg]
[+] 3 utilizatori apreciază postarea lui CristiZ
Răspunde
Cu butonul de ESP ce-ai facut? Nu trebuia sa fie acolo unde ai pus acum butoanele pentru incalzire?
Răspunde
Dada, @Cristi please arata-ne unde ai acuma butoanele de ESP si ECO (sau ce era acolo) - din ce vad eu practic in loc de cele 2 ai pus incalzirea in scaune Smile
Cum de ai inlocuit consola de comanda 4wd? Nu lasa loc in sparte?
Duster PH2 2015 4WD 1.6 16v Euro5 K4M Laureate
Duster PH1 2011 4WD 1.5 dCi Euro5 K9K Laureate
Bilstein by Mudster, H&R, Insa Turbo Dakar / BFGoodrich AT KO2
http://instagr.am/echipa13

Răspunde
Butonul ESP este in dreapta sub medianav. Eco l-am scos de tot, nu cred ca ajuta. Am sa ii gasesc un loc alta data.

Butonul de 4x4 e cel original, am schimbat consola cu totul, plasticul acela de langa scaune pana sub cotiera cu una de ph1 4x4 tocami pentru ca vine cu pregatire pentru cele doua butoane pentru incalzire
Răspunde
Da, ai dreptate, eu "vizualizam" consola mea de PH1, unde era butonul de ESP langa selectorul de 4x4. Smile
Răspunde

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)