Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: CristiZSenzori TPMS ph2
Salut,

Pentru cei care avem senzori, cum se procedeaza daca vreau sa am doua randuri de jante, iarna vara, se pot memora toti 8 senzorii? Se invata automat cand schimbi rotile? (un amic de la o vulcanizare e convins ca asa se intampla)

Sau daca nu, se poat anula si trece pe modul mai nou de citire a turatiilor fiecarei roti? Ar fi un avantaj sau un dezavantaj major fata de senzori fizici?
Răspunde
Eu am luat un set de senzori la planetara de pe forumul celalalt, le-am montat pe rotile de iarna si dupa 10km s-au aprins ambele becuri in bord (ala de roata moale si problema electrica), i-am dat SET TP si gata. Se pare ca le-a invatat singur. si am facut deja >4oookm cu ele.
Răspunde
Fain. Multumesc de raspuns. Daca ar fi asa, ar fi super. Adica daca se confirma si la mine
Răspunde
@CristiZ eu am avut in total 4 seturi de roti cu 4 seturi de senzori, de fiecare data cand puneam sus pe masina un alt set de roti, resetam cu SET TP si se inrolau automat noii senzorii pe masina (PH2 2015)
PS. unul din aceste seturi de senzori, si anume cel de origine, e cel care a ajuns la tine
Duster PH2 2015 4WD 1.6 16v Euro5 K4M Laureate
Duster PH1 2011 4WD 1.5 dCi Euro5 K9K Laureate
Bilstein by Mudster, H&R, Insa Turbo Dakar / BFGoodrich AT KO2
http://instagr.am/echipa13

[+] 1 utilizator apreciază postarea lui Adrian Dancu
Răspunde
Inseamna ca asa functioneaza si ma bucur. Multumesc de raspuns!
Răspunde
Confirm ce spune Adrian. Eu am mers cu un senzor nou vreo 40km chiar dar din drumuri scurte dupa care a aparut eroarea ce s-a rezolvat prin resetarea senzorilor din meniu
Răspunde

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Senzori de presiune roti Duster 2 Daniel Cojocar 5 9,270 22-01-2018, 09:13 PM
Ultimul mesaj: VictorM

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)